Pripremna utakmica: RK Maglaj u Zavidovićima savladao domaću Krivaju 32:26 Istaknuto

U srijedu je u Zavidovićima odigrana pripremna utakmica pred nastavak prvenstva Premijer lige BiH, u kojoj su se sastali RK Krivaja i RK Maglaj. Slavili su maglajski rukometaši rezultatom 32:26 (11:14).

Krivaju je u pauzi prvenstva napustio Adnan Jaškić, a zbog bolesti ne trenira golman Jasmin Hadžihasić, dok Gordan Šantić nije igrao. Istovremeno, u matični klub se iz Žepča vratio golman Midhat Osmić. S druge strane, za Maglaj nije nastupio iskusni Alen Bjelobrković, a zaigralo je 5 novih igrača, koje je predvodio Benjamin Čičkušić. U redove Maglaja još su se vratili Dino Zvekić, Aldin Mehinović, Elvedin Džapo, dok je Amar Memišević stigao iz Sloge.

Inače, prvi 20. minuta igralo se gol za gol, da bi nakon serije 4:0 Maglaj poveo 7:11, a na odmor se otišlo s rezultatom 11:14. U tom dijelu meča posebno se istakao gostujući golman Kenan Mutapčić. Početak drugog dijela pripao je Krivaji, koja je u 39. minuti poravnala na 16:16, što je bilo i zadnji egal u ovom meču. Izabranici trenera Mahmuta Obralić u nastavku su bili znatno bolji. U 40. minuti direktna crveni karton, zbog prigovora sudiji dobio je pivot Krivaje, Nedžad Alić. U 43. minuti rezultat je bio 18:20, zatim u 51. 20:23, te u 54. 21:26, do konačnih 26:32. Naknadno, igralo se još 10. minuta, i taj period pripao je Maglaju 3:5.