Rukometaši Francuske prvi finalisti EP

Rukometaši Francuske prvi su finalisti Evropskog prvenstva u Danskoj.

Olimpijski prvaci su u prvom polufinalnom meču večeras u Herningu pobijedili svjetske prvake Špance 30:27 (12:14).

Francuzi su veći dio utakmice bili bolji, a u jednom trenutku u prvom poluvremenu imali su pet golova prednosti. No, u finišu prvog dijela Španci su serijom 8:1 uspjeli napraviti preokret i otići na odmor s dva gola prednosti.

Ipak, Francuska je u drugom poluvremenu ponovo preuzela kontrolu i zasluženo slavila pobjedu.

Najefikasniji u reprezentaciji Francuske bili su Abalo s osam i Porte  sa sedam golova, a kod Španije Canellas sa 10 i Aguinagalde s pet pogodaka.

Francuska će u nedjeljnom finalu igrati s pobjednikom večerašnjeg meča između Danske i Hrvatske, koji počinje u 21 sat.